Blogger Konu Çekme Botu - Sefa Osma

Yeni

Sende Tıkla Çekilişe Katıl !!!

Post Top Ad

1 Ocak 2018 Pazartesi

Blogger Konu Çekme Botu

Blogger Konu Çekme Botu
Selamın Aleyküm /Aleyküm Selam
Arkadalar ilk baktığımda programın internet üzerinden bazı arkadaşların sattığını duydum ve araştırmaya koyuldum. Amacım programın ücretsiz versiyonlarından birini bulup nasıl çalıştığı hakkında bilgi toplamaktı.
Ve bingo bir tane program buldum.
Programa kendi bloğumun adresini girdim ve Id aralıklarını 1 ile 10 arasında tuttum işlem uzamasın diye. 10 saniye sonra sitenin adıyla xml kaydetti deneme amaçlı bende başka bloğuma ekledim ve sonuç mükemmeldi.
Ama sorun şuydu mantığı hayla anlamış değildim ne yapabilirim  ve bu siteden bu veriyi nasıl çekiyor ? Eskiden tersine mühendislik konularında çokça makale okumuştum bir program yardımı ile o programın hangi dilde yazıldığını öğrenip ona göre kodları okuyabileceğimi biliyordum.Ama dediğim gibi sadece merak beni bu noktaya getirdi bu işi yapmıyorum hatta acemi denilecek kadar bu işi bilmiyorum.Neyse Konumuza dönelim.Program ile exe mi açtım.
Ve program Visual Basic dilinde 5.0-6.0 sürümünde yazılmıştı bundan sonraki işlem decompiler yardımıyla programın kaynak kodlarını öğrenmek olucaktı.
Googleye yazdığımı anahtar kelime Visual Basic Decompilerdi.Hemen bir tane program buldum ve kaynak kodlarını okumaya koyuldum aslında yapılan program çok basit bir program olduğunu öğrendim.

Kaydettikten sonra not defteri ile açtım ve kodlar karşımdaydı
 Evet arkadaşlar kodlar burada
  1. var_18 :Blog Adresinin yazıldığı yer
  2. var_1c:ID Başlangıç Numarası
  3. var_28:ID Bitiş Numarası
kodda görüldüğü üzere;
var_18+atom.xml?redirect=false&start-index=+var_1c+&max-results=+var28
kodunu istediğiniz bloğa uyguluyorsunuz ve çıkan  sayfayı .xml olarak kayıt ediyorsunuz olay bu kadar basit.

Not:Yukarıdaki kodlar ile normal bir yazılımcı bile bu programı yapar..

Pages